×
خانه » دسته‌بندی نشده » چگونه مدیریت ریسک داشته باشیم؟
۲۵ تیر ۱۳۹۹

چگونه مدیریت ریسک داشته باشیم؟

در شرایط استفاده از اهرم‌ها، مدیریت ریسک بخش بسیار مهمی از معامله‌گری در فارکس را تشکیل می‌دهد. ارزیابی ریسک، اساس و شالوده‌ای است که صحت و سودآوری عملکرد معامله‌گران فارکس عمدتا بر آن استوار است. در واقع می‌توان گفت هر معامله‌ای در فارکس یک اقدام پر ریسک است که ضمانتی برای خروجی و نتیجه دلخواه آن وجود ندارد. اما با بکارگیری روش‌های کنترل ریسک، هر معامله‌گری قادر خواهد بود بطور قابل ملاحظه‌ای سودهای حاصل از معاملات فارکسی خود را افزایش دهد و در مقابل ضرر و زیان‌های وارده را به حداقل برساند.
مدیریت ریسک به مفهوم داشتن برنامه‌ای است که حداکثر میزان خطری که شما در هر معامله متحمل می‌شوید را کنترل کند. این‌که چه میزان ریسک “ریسک بالا” محسوب می‌شود، جای بحث دارد.

مدیریت ریسک:
می‌توان گفت مدیریت ریسک، ترکیبی است از نظرات و استراتژی‌های مختلف برای کنترل ریسک معاملات. گاهی اوقات در بازار فارکس، ضررها اجتناب‌ناپذیر هستند. اما بسیار ضروری است که ضررها را در موقعیت‌های ممکن کنترل نمود. در ادامه، اصول مدیریت ریسک بیان می‌شوند.

چرا مدیریت ریسک فارکس مهم است؟
مدیریت ریسک فارکس یکی از کلیدی ترین مفاهیم بقا برای یک تریدر فارکس است; درک این مفهوم برای تریدرها آسان است; اما اعمال آن در واقعیت کار دشواری است; بروکرهای فارکس از مزایای استفاده از اهرم صحبت می کنند تا توجه افراد را از مشکلات موجود منحرف کنند.
این باعث می شود وقتی که معامله گران به سراغ پلت فرم تجاری خود می روند این ذهنیت را در سر داشته باشند که باید ریسک بزرگ کرد و به دنبال پولهای درشت بود; شاید برای کسانی که با حساب های آزمایشی این کار را انجام داده اند تا حدی آسان به نظر بیاید; اما به محض ورود پول واقعی و احساسات همه چیز تغییر می کند; در این زمان یک مدیریت ریسک واقعی از اهمیت ویژه ای برخودار است.

نتیجه گیری کلی:
مدیریت ریسک به این معنی است که ریسک را تحت کنترل خود در آورید; هرچه کنترل بیشتری بر روی ریسک داشته باشید; انعطاف پذیری شما در صورت لزوم بیشتر خواهد بود; “فرصت” در فارکس اهمیت بالایی دارد.
معامله گران باید بتوانند از فرصت های به وجود آمده به نحو احسن استفاده کنند; با محدود کردن ریسک تضمین می کنید که حتی اگر هیچ چیز طبق برنامه پیش نرود; شما به معاملات خود ادامه داده و همیشه آماده خواهید بود; استفاده ی صحیح از مدیریت ریسک در واقع تفاوت بین  یک معامله گر حرفه ای و یک معامله گر عجول و احساسی است.

سالار جدید

مدیر و موسس آکادمی پاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *